Niezależnie od rodzaju i zakresu inwestycji na wszystkie nurtujące Państwa pytania odpowiedzą konstruktorzy z naszego biura projektowego. Poprowadzą oni Państwa przez cały proces inwestycyjny: rozpoczynając od doradztwa technicznego i kosztorysów
wstępnych, poprzez kosztorysy
ofertowe, zestawienia materiałowe,
czy projekty architektoniczne, aż
po inżynierskie dokumentacje
wykonawcze.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
DREW-INWEST
Spółka komandytowa

34-360 Milówka
ul. Jana Kazimierza 2/2

Tel: 33 863 77 27
Tel: 33 863 77 54
Email: biuro@drew-inwest.pl

Oferta › Budownictwo przemysłowe i użyteczności publicznejKonstrukcje dachowe

Konstrukcje dachowe

Konstrukcja dachowa to najistotniejsza a zarazem najtrudniejsza do wykonania i najbardziej odpowiedzialna część budynku. Dlatego doświadczenie krajów wysoko rozwiniętych pokazało, że najkorzystniejszym rozwiązaniem dla tego segmentu rynku budowlanego jest zastosowanie prefabrykowanej konstrukcji dachowej, która zostanie dostarczona z fabryki w umówionym wcześniej terminie i zamontowana na wieńcach ścian nośnych w przeciągu dwóch dni, tworząc idealnie równe płaszczyzny dachu, stropu jak i ścianek kolankowych. Tego typu rozwiązanie zajmuje już około 99% udziału w rynku budowlanym Szwecji czy  97% Francji. Wystarczy także wspomnieć, że w przeciągu 10 ostatnich lat udział w rynku budowlanym sąsiadujących z nami Czech wzrósł z 10% do 57%. Kierunek ten wyznacza nie tylko możliwość zastąpienia wymagających konstrukcji - najczęściej stalowych lub klejonych tańszą alternatywą, ale także coraz większa świadomość projektantów i firm budowlanych o możliwościach nowoczesnych technologii.

Do obiektów, które w dzisiejszych czasach projektuje się najczęściej z wykorzystaniem lekkich konstrukcji wiązarowych z uwagi na ich prostotę oraz szybkość montażu zalicza się wszelkiego rodzaju hale magazynowe, produkcyjne, sportowe, chlewnie czy obory.

konstrukcja dachowa hali

Technologia nasza z uwagi na charakter ekonomiczny wykorzystywana jest przez wiele sieci handlowych, dostępnych również w Polsce.

 konstrukcja dachowa sklepu

Konstrukcje wiązarowe z uwagi na prosty montaż sufitów oraz ocieplenia do pasów dolnych kratownic drewnianych wykorzystywane są  ponadto do przekrywania budynków biurowych, usługowych, czy całych kompleksów przemysłowych.

 konstrukcja dachowa kompleksu

Dzięki nieograniczonych wręcz możliwościom kształtowania wiązarów konstrukcje DREW-INWEST tworzą coraz częściej przekrycia obiektów wystawowych i sakralnych.

Konstrukcje dachów drewnianych obiektów sakralnych

Prefabrykowane konstrukcje wiązarowe projektowane w biurze projektowym DREW-INWEST uzyskują rozpiętości w świetle podpór do 40m, dlatego też nie będzie przy ich zastosowaniu problemu z koniecznością zastosowania ścianek wewnętrznych czy słupów, nieodzownych przy rozwiązaniach tradycyjnych. Nasze konstrukcje wykonywane są z czterostronnie struganej, impregnowanej ciśnieniowo lub powłokowo tarcicy konstrukcyjnej klasy C24, łączonej w węzłach płytkami kolczastymi wg. technologii Mitek, powodującymi uzyskanie równomiernego rozłożenia naprężeń w złączach, spadek zużycia tarcicy oraz obniżenia wagi i ceny całej konstrukcji. 

Zapraszamy do współpracy z biurem projektowym DREW-INWEST. Nasi konstruktorzy zaprojektują rozwiązania dostosowane do Państwa potrzeb, określając przy tym wiążący termin realizacji oraz koszt wykonania, transportu i montażu - dając Państwu możliwość dokładnego zaplanowania harmonogramu i kosztorysu budowy.